Estonia Latvia Lithuania Poland Netherlands Kazakhstan Germany Georgia Corporate

Õhuvedu

Lennutransport on kõige kiirem ja turvalisem transpordiliik. Meie partnerite võrgustik võimaldab transportida ka kõige kaugemasse maailma nurka väikesest pakist kuni terve lennukitäieni. Transpordime tava -, kiiresti riknevat – või ohtlikku kaupa. 

Kaubaveoagendina teeb CF&S Estonia koostööd kõikide Tallinna lennujaama teenindavate lennufirmadega ja Euroopa sõlmlennujaamades tegutsevate suuremate lennuettevõtetega.

Meie partnerite võrgustik hõlmab enam kui 190 riiki.

Teenindame kõiki tegevusvaldkondi, olgu selleks siis auto- ja energia tööstus, ehitus ja tootmine, jaekaubandus, tervishoid, tehnoloogia, bioteadused või keemiasektor, jpm. 

Kontakt

Andre Lõiv
lennutranspordi veokorraldaja
Andre  Lõiv

Materjalid

Milliseid dokumente on vaja õhuveoks?

Kauba õhuveol võib vaja minna järgmisi dokumente: päritolusert, koond-lennusaateleht (Master Air Waybill), ettevõtte lennusaateleht (House Air Waybill), ohtlike kaupade deklaratsioon, ekspordi pakkeleht, faktuurarve, ekspordi-, transiidi- ja impordideklaratsioon, ATR-sert jne.

Milliste kaupade õhuvedu on piiratud või keelatud?

Kuigi teatavate kaupade õhuvedu on piiratud või keelatud, saab neist enamikku ikkagi ka õhutranspordiga vedada, kui järgitakse teatavaid ettekirjutusi. Näiteks peavad ohtlikud kaubad olema nõuetekohaselt pakitud, dokumenteeritud ja märgistatud, nii et Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) ohtlike kaupade vedamise eeskirjades sätestatud nõudeid ja piiranguid järgides saame siiski kaupa ohutult vedada.

Mõned näited kaupadest, mille õhuvedu on piiratud või keelatud: inimeste või loomade säilmed või tuhk, aerosoolid, tulirelvad ja laskemoon, kuiv jää, päästevestid, liitiumakud, alkoholjoogid, loomad, tubakatooted, karusnahad, kunstiteosed, kiiresti riknevad kaubad, farmaatsiatooted jne.

See loetelu ei ole ammendav; lisateabe saamiseks võtke ühendust meie õhuveo osakonnaga.

Õhuveo hinnad ja veo maksumus

Õhuveo puhul sõltuvad need kauba mahust ja kaalust. Lennuettevõtjad võtavad tasu maksustatava kaalu pealt, st kas mõõdukaalu või tegeliku kaalu pealt, olenevalt sellest, kumb on suurem.

Õhuveo puhul on maksustamisel 1 m3 = 167 kg.

Sõltuvalt tarnetingimustest võivad õhuveo hinda mõjutada paljud täiendavad tegurid. Mõnikord võidakse kohaldada kütuse lisatasu, turvamise lisatasu, tollivormistuse tasu, järeletuleku- ja kohaletoimetamistasu, terminalis käsitlemise tasu, dokumentide vormistamise tasu, ohtlike kaupade lisatasu, ladustamistasu, lennujaamatranspordi tasu, elektroonilise andmevahetuse tasu jne

Miks peaksin eelistama õhutransporti?

Õhutransport on kiireim ja usaldusväärseim transpordiliik. Kaupade õhuvedu on pealegi üks kõige turvalisemaid. See on parim lahendus, kui on näiteks vaja vedada kiiresti riknevaid kaupu ühelt mandrilt teisele.

Loe rohkem
Hinnapäring