Estonia Latvia Lithuania Finland Poland Netherlands Kazakhstan Uzbekistan Germany Corporate

Õhuvedu

Aastate jooksul on õhuveost saanud üks peamisi kaubaveoviise. CF&S Estonia AS pakub õhuveoteenuste täispaketti, et tagada teile meie teenuste kasutusmugavus. Kindlustame õigeaegse tarne mistahes sihtkohta, lisaks pakume pardakulleri teenust.

Kaubaveoagendina teeb CF&S Estonia koostööd

  • kõikide Tallinna lennujaama teenindavate lennuettevõtetega,
  • Euroopa sõlmlennujaamades tegutsevate suuremate lennuettevõtetega.

Meie partnerite võrgustik hõlmab 170 riiki ja rohkem kui 1500 sihtkohta. Ei ole sihtkohta, mille puhul me teid aidata ei saa. See annab teile kindlustunde ja teadmise, et saate oma kauba lähetada kõikjale maailmas. Kui teie kaubaga tegeleb CF&S Estonia, siis probleeme ei teki.

Meie ülim eesmärk on õhutranspordi pakkumisega toetada kõiki valdkondi, olgu selleks siis autotööstus, tarbekaubad, energia, ehitus ja tootmine, avalik teenistus, jaemüük, tervishoid, tehnoloogia, bioteadused või keemiasektor.

Meil on ohtlike, kiiresti riknevate, suuregabariidiliste, aja- ja temperatuuritundlike veoste, põllumajandusvarustuse jms vedamisel pikaajaline kogemus.

Kontakt

Andre Lõiv
lennutranspordi veokorraldaja
Andre  Lõiv

Materjalid

Milliseid dokumente on vaja õhuveoks?

Kauba õhuveol võib vaja minna järgmisi dokumente: päritolusert, koond-lennusaateleht (Master Air Waybill), ettevõtte lennusaateleht (House Air Waybill), ohtlike kaupade deklaratsioon, ekspordi pakkeleht, faktuurarve, ekspordi-, transiidi- ja impordideklaratsioon, ATR-sert jne.

Milliste kaupade õhuvedu on piiratud või keelatud?

Kuigi teatavate kaupade õhuvedu on piiratud või keelatud, saab neist enamikku ikkagi ka õhutranspordiga vedada, kui järgitakse teatavaid ettekirjutusi. Näiteks peavad ohtlikud kaubad olema nõuetekohaselt pakitud, dokumenteeritud ja märgistatud, nii et Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) ohtlike kaupade vedamise eeskirjades sätestatud nõudeid ja piiranguid järgides saame siiski kaupa ohutult vedada.

Mõned näited kaupadest, mille õhuvedu on piiratud või keelatud: inimeste või loomade säilmed või tuhk, aerosoolid, tulirelvad ja laskemoon, kuiv jää, päästevestid, liitiumakud, alkoholjoogid, loomad, tubakatooted, karusnahad, kunstiteosed, kiiresti riknevad kaubad, farmaatsiatooted jne.

See loetelu ei ole ammendav; lisateabe saamiseks võtke ühendust meie õhuveo osakonnaga.

Õhuveo hinnad ja veo maksumus

Õhuveo puhul sõltuvad need kauba mahust ja kaalust. Lennuettevõtjad võtavad tasu maksustatava kaalu pealt, st kas mõõdukaalu või tegeliku kaalu pealt, olenevalt sellest, kumb on suurem.

Õhuveo puhul on maksustamisel 1 m3 = 167 kg.

Sõltuvalt tarnetingimustest võivad õhuveo hinda mõjutada paljud täiendavad tegurid. Mõnikord võidakse kohaldada kütuse lisatasu, turvamise lisatasu, tollivormistuse tasu, järeletuleku- ja kohaletoimetamistasu, terminalis käsitlemise tasu, dokumentide vormistamise tasu, ohtlike kaupade lisatasu, ladustamistasu, lennujaamatranspordi tasu, elektroonilise andmevahetuse tasu jne

Miks peaksin eelistama õhutransporti?

Õhutransport on kiireim ja usaldusväärseim transpordiliik. Kaupade õhuvedu on pealegi üks kõige turvalisemaid. See on parim lahendus, kui on näiteks vaja vedada kiiresti riknevaid kaupu ühelt mandrilt teisele.

Loe rohkem
Hinnapäring
Saada päring