Estonia Latvia Lithuania Finland Poland Netherlands Kazakhstan Uzbekistan Germany Corporate

CF&S aitab kaasa
taastuvenergia lahendustele

november 2021

Meil on hea meel teatada oma osalemisest Balti riikide taastuvenergia lahenduste toetamisel ühe märkimisväärse projekti raames. CF&S valiti tuulegeneraatorite masti segmentide ümberlaadimise korraldamiseks mahalaadimissadamas ning nende edasiseks transportimiseks Baltimaade suurimasse tuulikuteparki, mis on ehitatud Leedu Telšiai piirkonda.


Esimene partii masti segmente kaaluga 6900 tonni jõudis mõni päev tagasi Klaipeda konteinerterminali ro-ro terminali (Klaipėdos Konteineriing Terminalas). Ülejäänud komponendid tarnitakse lähikuudel. Oma klassi 13 suurima maismaatuuliku paigaldamiseks tuleb transportida kokku 91 komponenti. Pärast masti sektsioonide kokkupanekut on tuuleturbiini kõrgus 220 m ja rootori läbimõõt 158 m.


Uue põlvkonna tuulepark toodab kuni 235 GWh roheenergiat aastas, mis katab umbes 78 300 Leedu majapidamise aastase elektritarbimise. Projektil on väga oluline roll riigi eesmärgi toetamisel – suurendada taastuvate energiaallikate osakaalu 2030. aastaks 45% -ni. Väärib märkimist, et tuulepargi toodetud energia tarnitakse ka Eesti riigile kuuluvale rahvusvahelisele energiaettevõttele Eesti Energia.


Vastutustundliku ettevõttena, kes püüab vähendada keskkonnamõju, on meil eriti hea meel osaleda selles projektis

Loe rohkem

Hinnapäring