Estonia Latvia Lithuania Poland Netherlands Kazakhstan Germany Georgia Corporate

Konteinerveod

CF&S Estonia AS on juhtiv konteinerveo ekspedeerimisega tegelev ettevõte Eestis. Peale kõige aktiivsemate suundade, Kaug-Ida ja Põhja-Ameerika, pakume vedusid oma agentide võrgustiku kaudu kõikidesse konteinersadamatesse üle maailma. Eesmärk on pakkuda meie klientidele kõige kuluefektiivsemat teenust ning adekvaatset infot turul toimuvast.

CF&S Estonia peamised teenused konteinervedudel on:

 • Täiskonteinervedu (ingl k Full Container Load (FCL))

Täiskonteiner on ühele kliendile broneeritud veovahend. 

 • Osakonteinervedu (ingl k Less than full Container Load (LCL))

Osakonteinteri puhul jagatakse ühe konteineri kasutus mitme erineva kliendi vahel ehk kliendid jagavad ühe konteineri mahtu. Osakonteiner on hea valik väiksemate saadetiste jaoks, mis ei ole ajakriitilised. Vähem ajatundlike saadetiste puhul aitab osakonteinerite kasutamine kulusid kokku hoida.

Samuti pakub CF&S erinevaid konteinerveoteenuseid kergesti purunevate kaupade, sega-, puiste- ja tükikaupade ja tavamõõtmeid ületavate kaupade saatmiseks ning vedu külmutuskonteineritega (Reefer).

Tänu koostööle suuremate ookeaniveo ettevõtetega leiame teie saadetisele sobivaima koha laevas. Samuti tagame teile sobiva ajakava, kõikide standardite järgimise ja eriseadmete olemasolu. Meil on pakkuda järgmisi konteinereid:

 • 20′ ja 40′ standardkonteinerid ning 40′ ja 45′ kõrged konteinerid,
 • 20′ ja 40′ kõrged külmutuskonteinerid,
 • 20′ ja 40′ pealtlaaditavad konteinerid,
 • langetatava otsaseinaga lamekonteinerid (sobivad ühendvedudeks),
 • paakkonteinerid.

CF&S kasutab internetipõhist broneerimis- ja jälgimissüsteemi, ning lisaks veoteenusele pakkub ka tolliteenuseid. Nii võtame vastutuse teie õlgadelt.

Meie eesmärk on teha kliendi elu lihtsaks ja pakkuda uksest ukseni täisteenuslahendust. Kogu tarneahela protsessi juhivad ning koordineerivad pikaajalise kogemusega professionaalid.

Loe rohkem

Konteinervedu

Millised impordidokumendid on Eestis vajalikud konteinerveoks?

Eestisse importimiseks on vajalik EX1 ja veokiri. Kaubavedu ei ole keerukas valdkond, me aitame teil täita isegi need vähesed dokumendid.

Mis on konteinerveo puhul seisuraha (demurrage)?

Seisuraha on täiendav tasu, mida tuleb maksta, kui täis konteiner on seisnud sadamas või terminalis lahtipakkimiseks kauem kui laevandusettevõtja lubatud tasuta ladustamisaeg. Laevandusettevõtja nõuab kulud sisse importijalt.

Mis on konteinerveo puhul seisutrahv (detention)?

Nimetatakse ka päevarahaks. See on tasu, mida importija maksab konteineri kasutamisel väljaspool terminali või depood kokkulepitud maksuvaba aega ületava seisuaja eest.

Kuidas teha kindlaks kontrollitud brutomass (Verified Gross Mass (VGM))?

Kontrollitud brutomass (VGM) on konteineri brutokaal koos sisuga. Kontrollitud brutomassi saab kindlaks teha kahel viisil:

 1. Esimene: kaalutakse täidetud ja suletud konteiner koos sisuga. Konteiner kaalutakse koos veokiga, millele see on laaditud. Seejärel lahutatakse tulemusest veoki ja selle kütuse kaal.
 2. Teine: kaaluda tuleb kõik kaubad ja konteineri sisu. See hõlmab kogu pakkematerjali, turvaseadmeid, kaubaaluseid ja pakkimispuitu. Tulemusele liidetakse konteineri omakaal.

Milliste laevandusettevõtjatega teeb CF&S koostööd?

Me teeme koostööd kõikide tuntud laevandusettevõtjatega: MSC, Maersk, CMA-CGM, Evergreen, COSCO, Hapag-Lloyd, OOCL, ONE jne.

Kuidas valida oma kaubale sobiv konteiner?

On viis võimalust, mille seast valida.

 1. Standardkonteinerid (harilikult alumiiniumist või terasest), tuntud ka kui üldkonteinerid. Pakume sellises suuruses standardkonteinereid: 20’DC, 40’DC, 40’HC, 45’HC
 2. Langetatava otsaseinaga lamekonteinerid sobivad autode ja paatide veoks. Lahtise konstruktsiooniga lamekonteinerid on mõeldud väga laiade või väga raskete kaupade veoks.
 3. Pealt laetaval konteineril puudub katus ja see sobib vormitute kaupade veoks (nt seadmed ja palgid).
 4. Külmutuskonteinereid kasutatakse sellise kauba veoks, mida tuleb kaitsta kuuma või külma eest, hoida kontrollitud temperatuuril või õhutada. Külmutuskonteinerites võib vedada paljusid kaupu, sealhulgas värskeid puu- ja köögivilju, värsket ja külmutatud liha, linnuliha ja mereande, piimatooteid ja värskeid mahlu, elustaimi ja lilli.
 5. Paakkonteinerid on silindrikujulised, mõeldud vedelike, gaaside ja pulbrite veoks. Nendega veetakse nii ohtlikke kui ka ohutuid kaupu. Ohtlikud kaubad on õlid, kemikaalid ja kütused. Ohutud kaubad on veinid, kange alkohol ja mahlad.

Mis on äratoomisteenus (drop off service)?

Äratoomisteenus tähendab tühja konteineri tagastamist konteineri omaniku terminali.

Mis on faktuurarve ja pakkeleht ning miks on need vajalikud?

Faktuurarve on standarddokument, mis kajastab müüja ja ostja vahelist tehingut. Faktuurarvel on kaks eesmärki.

 1. See kinnitab, et müüja (töövõtja) saadab kauba ostjale (kliendile). Faktuurarvel näidatakse kauba nimetus ja väärtus.
 2. Selle alusel arvutatakse tolli- ja muud maksud.

Pakkelehel esitatakse üksikasjalik teave iga toote kohta. See dokument on faktuurarve täiendusena eriti asjakohane siis, kui veos sisaldab palju erineva kaalu ja sisuga kaupu.

Kui palju maksab ühe konteineri kindlustamine?

Kindlustuse maksumus sõltub kauba väärtusest. Kindlustuse maksumuse arvutamisel ei ole konteineri või teenuse liik oluline.

Mitu alust mahub konteinerisse?

20´ konteinerisse mahub:

 • 9–10 standardalust suurusega 1000 x 1200
 • 11 euroalust suurusega 800 x 1200

40´ konteinerisse mahub:

 • 20–21 standardalust suurusega 1000 x 1200
 • 23–24 euroalust suurusega 800 x 1200

Kuidas CF&S-iga ühendust võtta?

Meie kliendikeskne ettevõte keskendub just teie vajaduste rahuldamisele. Saate CF&S-iga suhelda ööpäev läbi 7 päeva nädalas telefoni, e-posti, faksi ja tekstisõnumite teel. Meie kogenud ekspertide meeskond suudab lahendada kõik teie probleemid. Keegi on kogu aeg kohal, et tegelda teie vajaduste, probleemide ja muredega, olgu need siis tavapärased või ootamatud.

Mis eristab CF&S-i konkurentidest?

Olete juba lugenud, kuidas CF&S saab teile abiks olla. Lisaks saate endale äripartneri, kes töötab koos teiega algusest lõpuni. Töö ei ole valmis seni, kuni teie ütlete, et see on valmis.

Meie edu sõltub teie edust. Sellepärast püüame anda endast parima. Me ei vaata veo toetamist ja oma teenuseid kui üht kiiret tehingut. Meile on see pika sihikuga strateegiline äritegevus. Me vaatame kaugemale kui see teile hetkel osutatav teenus. Teeme teiega koostööd, et saavutada teie pikaajalised eesmärgid. Eelkõige tagame, et lühiajalised eesmärgid on kooskõlas teie pikaajaliste eesmärkidega.

Loe rohkem
Hinnapäring
;